31 октомври 2015 | Кафе пауза

Блејзерот останува на модната сцена: Како да го носите оваа есен?

Опуштената варијанта на сакото, блејзерот, е идеално парче за рана есен.

5 причини за повторно да му ја подарите довербата на момчето кое се извинило

Се случува момчето да ве изневери, а потоа да се извини што се однесувал како вистинска будала.

10 бјути трендови кои момците никогаш нема да ги разберат за нас

Mомците за нас мислат дека сме убави без разлика дали носиме шминка или пак не. Сепак, постојат некои козметички трендови кои тие едноставно не ги разбираат.

Прекрасни фотографии со хулахопи во кои не можеме да престанеме да гледаме

Кога Грант Мелори и неговата вереница Марија Џејкоб одлучиле да појдат на патување низ САД, не заборавиле да си ги понесат и нивните страсти со себе.
Датум: 31 окт 2015
, Автор:

Куса приказна за бракот која отвора очи: Колку навистина го познавате својот партнер?

Можно е со некого да го поминете животот и сепак да не го познавате доволно. Но, колку е доволно? И што се крие зад тие мали мистерии? Љубов, секако.
Датум: 31 окт 2015
, Автор: