Нов моден тренд: Невестите ги потопуваат своите венчаници во различни бои

Ако сте уморни од традиционалните бели венчаници, тогаш овој тренд е како измислен за вас.

Би го пробале ли овој тост со кашкавал во сите бои од виножитото?

Во истиот момент кога ќе помислите дека сте виделе сè, ќе налетате на нешто што ќе ви го преврти целиот свет.

Артистка создава прекрасна и разнобојна уметност од хартија

Артистката Сена Руна, од Истанбул, ја напуштила својата долгогодишна работа со цел да ја следи својата уметничка страст.

Исклучителни фотографии кои ќе си поиграат со вашата перцепција

Едно е сигурно, без разлика колку ќе ги гледате, тие целосно ќе ја предизвикаат вашата перспектива.

Пролетни и летни колоритни дизајни за кратки нокти

Ноктите не мора да бидат долги за да привлечат внимание. Вие можете да имате и прекрасни кратки нокти со одличен дизајн.

Направете сами: Разнобојна и уникатна шолја за вашето утринско кафе

Доколку ви здосадија вашите обични бели шолји за кафе и сакате да внесете малку уникатност во пиењето на вашето утринско кафе, тогаш дефинитивно би требало да го погледнете овој едноставен туторијал.

Колоритна трансформација на Сиднеј за време на фестивалот „Vivid Sidney“

Доколку некогаш планирате да го посетите Сиднеј, ви препорачуваме да го сторите тоа за време на овој настан, бидејќи тогаш градот целосно ќе ве остави без зборови. Погледнете и самите.

Колоритни чоколади кои изгледаат како да се направени од стопени мрсни боички

Оние што велат дека храната е еден вид уметност, дефинитивно не грешат.

Колоритна прошетка низ Прага

Сара Коцевска се занимава со фотографија само 2 и пол години, но нејзините дела се полни со живост и енергија која блика дури и од дождливите и мрачни сцени.
Датум: 26 дек 2013
, Автор:

Како изгледа главната централа на Твитер во Сан Франциско?

Главната централа на Твитер во Сан Франциско им овозможува на вработените динамична и визуелно примамлива работна атмосфера, која придонесува за зголемување на продуктивноста и ефикасноста.
12