26 јуни 2015 | Кафе пауза

Со техниката 5-3-2 мислите ќе ви бидат позитивни, а животот поубав и посреќен

Оваа едноставна техника е толку многу ефикасна што научниците ја патентирале. За само 10 денови можете да го промените текот на вашите мисли од негативни во позитивни.

5 знаци кои откриваат дека не му е многу грижа за вас

Сте запознале дечко кој ви се допаѓа и веќе некое време се гледате, но чувствувате како вашата врска да не оди никаде. Имате сомнежи во врска со него, не сте сигурни што мисли тој за вас и зошто така се однесува кон вас.

5 одлични филмови од 2014 година кои можеби сте ги пропуштиле

Доколку сте расположени за филмски маратон овој викенд, тогаш ви ги препорачуваме овие 5 одлични филмови од минатата година кои можеби сте ги пропуштиле.

5 модни пропорциски трикови според кои живеат познатите

Ако знаеме правилно да се облекуваме и знаеме што ни одговара на нашата силуета тогаш невозможно е да се направи модна грешка со пропорциите. А познатите тоа го знаат.

Зголемете ја сексуалната привлечност: 5 трикови за да натерате некого да се затреска во вас

Сексуалната привлечност е нешто што или го има од почетокот или воопшто го нема. Но, според некои научници, таа може да се зголеми, како и да се намали. Погледнете како.

Леден ирски кафе коктел

Ледено задоволство кое ќе ви ја стопли душата

Исклучителни фотографии кои ќе си поиграат со вашата перцепција

Едно е сигурно, без разлика колку ќе ги гледате, тие целосно ќе ја предизвикаат вашата перспектива.

Нов моден тренд: Мажите си ги фарбаат косите и брадите во силни и живи бои

Изгледа дамите не се единствените кои уживаат фарбајќи ги своите коси во најразлични бои...

10 одлични илустрации кои покажуваат што не е во ред со нашето општество

Жан Жулијан е француски артист кој моментално живее во Лондон. Преку своите илустрации тој на интересен и сатиричен начин ја изразува својата критика кон денешното општество.

Како совршено да се извините? Секој пат!

Неискреното извинување може да направи повеќе штета дури и од она за кое се извинувате.