Колоритна трансформација на Сиднеј за време на фестивалот „Vivid Sidney“

Секоја година за време на настанот „Vivid Sydney“ овој град се трансформира во колоритно уметничко дело. И покрај тоа што за време на овој фестивал се случуваат многу нешта, најимпресивниот дел го вклучува шоуто со светлина. Талентирани артисти и продуценти успеваат да креираат неверојатна светлинска инсталација која се протега низ целиот град. Дури и најпознатиот објект во Сиднеј, Операта, е целосно преплавена во силни бои.

Колоритна трансформација на Сиднеј за време на фестивалот „Vivid Sidney“

Овој фестивал трае од 23 мај, па сѐ до 9 јуни. Доколку некогаш планирате да го посетите Сиднеј, ви препорачуваме да го сторите тоа за време на овој настан, бидејќи тогаш градот целосно ќе ве остави без зборови. Погледнете и самите.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар