Нов моден тренд: Невестите ги потопуваат своите венчаници во различни бои

Ако сте уморни од традиционалните бели венчаници, тогаш овој тренд е како измислен за вас. Сè што треба да направите е да го потопите долниот дел на вашиот фустан во боја и целосно ќе го освежите. Овој тренд не само што им дава колоритен изглед на формалните венчаници, туку исто така им помага на невестите и со уште еден голем проблем – нечистотиите што се собираат од земјата. Па, постои и практична причина да го обоите работ на фустаните. Како ви изгледа?

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар