Запознајте ја Аурора: Најслатката принцеза во светот на мачките

Чувте дека има нова заспана убавица? Запознајте ја Аурора (чие име, секако, потекнува од оригиналната заспана убавица), најубавата и најслатката мачка принцеза на светот. Овие животни се познати по своето владеење во домот, но Аурора го носи тоа на сосема ново ниво. Таа знае дека е прекрасна, барем на тоа укажуваат нејзините манири. Токму затоа и сè треба да биде по нејзино, бидејќи во спротивно нема ништо да може да се случи. Можеби ви делува како Аурора да е арогантна, но нејзините сопственици велат дека има топол карактер – тие се шегуваат на социјалните мрежи дека таа ги гледа луѓето како слуги, но реалноста е сосема спротивна. Убава и пријателски настроена? Дали можеби ја најдовме совршената мачка?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар