21 април 2016 | Кафе пауза

4 научно докажани причини зошто треба да поминувате повеќе време во тишина

Звучното загадување го сметаме за нормално и веќе не ни обрнуваме внимание на звуците од сообраќајот, телевизорот и гужвата.

Француски трик за убавина: Како да имате полни усни како Бриџит Бардо?

Француските шминкери и стилисти објаснуваат како да ги зголемите усните на природен начин.

9 начини да ја користите алуминиумската фолија за кои досега сигурно не сте знаеле

Aлуминиумската фолија може да се користи и на неколку други начини кои можат значително да ви го олеснат секојдневието.

Инспиративни цитати кои ќе ве поттикнат почесто да читате книги

Вистинската книга може да ве мотивира и да ви го даде потребниот стимул за да поработите на вашиот личен напредок.

Најефикасен природен лек: Гоџи бобинки за еластична, здрава и младолика кожа

Светските здравствени експерти ги нарекуваат гоџи бобинките „суперхрана“, бидејќи содржат материи кои ретко кој друг производ ги содржи.

7 работи што не треба да ги правите на Фејсбук ако сакате да ви се допаѓа вашиот живот

Мора да внимавате колку дозволувате една обична социјална мрежа да влијае на вас. Тоа може да го направите со тоа што ќе избегнувате одредени навики.

Зошто авионите оставаат бели траги на небото?

Како науката за воздухопловството го објаснува овој интересен феномен?

10-те најдобри работи што се случуваат кога сте сингл

Да се биде сингл, сам и слободен значи да се знае доволно за љубовта, за да се чека вистинската личност.

Ако ја имате оваа карактеристика, вие сте натпросечно интелигентни!

Едно неодамнешно истражување покажало дека доволна е само една особина со цел да се препознае натпросечната интелигенција.

5 причини зошто е добро да имате непознати личности како цимери

Доколку и вие се наоѓате во ситуација каде што треба да живеете со непознати, погледнете ги придобивките коишто ќе ги добиете.

Дали би носеле градник од синџири?

Што прво ви паѓа на памет кога некој ќе ви спомне градник направен од синџири?
12