За добро утро: Колоритна кафе уметност за најголемите љубители на кофеинот

Дали некогаш сте сакале да ги вежбате вашите способности зад шанкот, но не сте можеле да си дозволите да го потрошите целото еспресо што го имате во вашиот дом? И Мејсон Салисбјури го имал истиот проблем, па токму затоа и создал мудра алтернатива – наместо еспресо, тој користи боја за храна!

(1) За добро утро: Колоритна кафе уметност за најголемите љубители на кофеинот

Погледнете ги неверојатните фотографии кои ја покажуваат неговата прекрасна уметност. Тој ги создава овие цртежи во кафето така што прави пена од млеко и потоа додава боја за храна пред да ја сипе во шолјата. Делата ги завршува со интересни и колоритни лисја кои секој би го оставиле без зборови. Навистина креативно, се согласувате?

(2) За добро утро: Колоритна кафе уметност за најголемите љубители на кофеинот


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар