Исклучителни фотографии кои ќе си поиграат со вашата перцепција

Исклучителни фотографии кои ќе си поиграат со вашата перцепција

„Lost In Infinity Split“ е неверојатен проект каде што две жени се прекриени со флуоресцентна боја и целосно скриени во околината под црно светло. На некои од овие фотографии, тие дури изгледаат и како да се претопени во илузијата која ја создава просторот зад нив. Едно е сигурно, без разлика колку ќе ги гледате, тие целосно ќе ја предизвикаат вашата перспектива. Погледнете…

(1) Исклучителни фотографии кои ќе си поиграат со вашата перцепција


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар