Леден ирски кафе коктел

Леден ирски кафе коктел

Ледено задоволство кое ќе ви ја стопли душата

(1) Леден ирски кафе коктел

Потребни состојки:
  • 120 милилитри студено еспресо
  • 60 милилитри Калуа
  • 15 милилитри ирско виски
  • 2 топки сладолед од ванила
  • Лед
  • Чоколадо (рендано, за декорација)
Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки (освен чоколадото) во блендер и мешајте сè додека не добиете мазна смеса, а потоа сипете во оладени чаши и декорирајте со рендано чоколадо.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар