Нов моден тренд: Мажите си ги фарбаат косите и брадите во силни и живи бои

Изгледа дамите не се единствените кои уживаат фарбајќи ги своите коси во најразлични бои, бидејќи според тоа што можеме да го видиме на социјалните мрежи и мажите го презеле овој тренд. Станува збор за „mermen“ трендот каде што мажите ја фарбаат својата коса и брада во светли нијанси од сина, зелена и виолетова боја со цел да изгледаат како мистериозни суштества од длабоките океани. Или пак, ги враќаат во мода 80-тите. Па, што мислите вие за овој тренд? Секси или будалесто?

(1) nov-moden-trend-mazhite-ja-farbaat-svojata-kosa-i-brada-vo-silni-i-zhivi-boi-www.kafepauza.mk

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар