Колоритни чоколади кои изгледаат како да се направени од стопени мрсни боички

Оние што велат дека храната е еден вид уметност, дефинитивно не грешат. Мексиканскиот бренд „UNELEFANTE“ изработуваат уникатни и колоритни чоколади кои изгледаат како да се составени од водени бои и стопени мрсни боички. Но, и покрај нивниот изглед, тие се составени од 54% какао и се рачно цртани со помош на путер од какао во различни и силни бои.

Уникатни колоритни чоколади кои изгледаат како да се направени од стопени мрсни боички

„Овие креации имаат способност да создадат незаборавно искуство кое ќе направи луѓето да се смеат“ – вели Татјана Санчез, основачот на овој бренд за чоколади.

Како и сите останати прекрасни уметнички дела, тие доаѓаат со своја добра цена. Во зависност од дизајнот, цените се движат отприлика околу 240 долари за 3 чоколади.

Уникатни колоритни чоколади кои изгледаат како да се направени од стопени мрсни боички Уникатни колоритни чоколади кои изгледаат како да се направени од стопени мрсни боички Уникатни колоритни чоколади кои изгледаат како да се направени од стопени мрсни боички


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар