Што ќе се случи со вашето тело ако секојдневно пиете Кока-кола?

Ако секојдневно пиете од овој пијалак, можеби оваа листа ќе ве натера да го промените тоа.

10 неверојатни употреби на Кока-колата за кои сигурно не сте чуле досега

Дури и да не сте љубители на газираните пијалаци, по овој текст несомнено е дека Кока-колата ќе стане задолжителен дел од вашето секојдневие.

15 неверојатни факти за Кока-кола

Неколку факти за Кока-колата кои веројатно не сте ги знаеле досега.

Како да направите гумени бонбони со вкус на Кока-кола?

Нема кој не сака гумени бонбони, а овој рецепт е за сите на кои омилени им се оние во облик на мали шишенца Кока-кола со соодветниот препознатлив вкус.
Датум: 19 фев 2015
, Автор:

Идеја за брз и лесен ручек: Пилешки крилца со Кока-кола

Кинески рецепт модифициран од познатата готвачка Меј Лин...

Откачена реклама на Кока Кола наменета за младите родители

Станува збор за промоција на новата Ce Life, во која двајца исцрпени родители се обидуваат да излезат на крај со бељите коишто ги прави нивното бебе.

Лошите страни на темните газирани пијалаци

Кола-пијалаците имаат доста добар вкус, но тука завршуваат сите нивни добри страни. Оние лошите се побројни.

Иновативни шишиња Кока-кола направени од мраз

Уште едно изненадување за љубителите на Кока-кола...
Датум: 24 јун 2013
, Автор:

Кул изненадување во лименка Кока-кола

Уште еден креативен маркетинг-потег на компанијата...
Датум: 05 јун 2013
, Автор:

Мал совет од „Фабриката на радоста“

Кока-кола нè инспирира да се „одлепиме“ од столчињата, да ги кренеме нашите мрзеливи задници и да согориме малку калории... Ви се верува? :)
Датум: 26 мар 2013
, Автор:

Како Дедо Мраз може да ги достави сите подароци во една ноќ?

Ова е една кратка и мошне интересна листа на факти, од која ќе научите многу работи од секојдневниот живот, кои досега тешко дека сте ги сретнале.
12