запросување | Кафе пауза - Part 2

Најлошите запросувања на сите времиња кои ќе ве насмеат до солзи

За нив многу ретко се зборува, но и тие знаат да бидат интересни и посебни на свој начин и што е уште најважно: урнебесно смешни!

Веренички фотографии какви што не сте виделе досега

Што ако наместо со зборови, оставите една фотографија да ја раскаже целата приказна?

Омажи се за мене: Најлошите понуди за брак на сите времиња!

Корисниците на ги споделија со светот своите приказни за најлошите понуди за брак.

Ако планирате да ја запросите, ова е вистинскиот начин да го сторите тоа

Епа ете момци, ако сакате да ја запросите на незаборавен начин, направете го тоа вака...

Како изгледа срцебиењето на маж додека ја запросува својата девојка?

Колку брзо чука срцето на еден маж за време на запросувањето?

6 знаци дека таа очекува да ја запросите

Ако сте во врска со девојка со која можете да ја замислите својата иднина, тогаш постои голема веројатност дека и таа на истиот начин гледа на вас.

Креативен артистички начин да ја запросите вашата девојка

Постојат многу начини да се постави едно од најважните прашања во животот на мажите и за среќа или за жал, одговорот на девојките не зависи од начинот на кој ќе го изведете тоа.
Датум: 11 фев 2015
, Автор:

Совршено кутиче за свршенички прстен

Прстенот е само една од работите за која треба да се погрижите. Но дури и откако ќе го изберете, постои можност за прерано откривање на вашите намери од страна на партнерката...
Датум: 01 сеп 2014
, Автор:

Девојки, вака ќе го натерате да ве запроси

Заедно сте со години, вашите другарки веќе раѓаат деца и ги менуваат темите за разговарање, родителите постојано ве прашуваат дали планирате нешто, а тој никако да го направи тој чекор.
Датум: 05 авг 2014
, Автор:

Едно од најромантичните запросувања што некогаш сте ги виделе

Овој пар бил во врска повеќе од една година, а обата партнери ги поврзувала една заедничка страст – правењето интересни видеа.

Момче кое 3 пати лажно ја запросува својата девојка

Откако Самер дознала дека тоа ќе биде ноќта кога нејзиниот вереник ќе ја побара за жена, тој решил да ѝ ја направи вечерта поинтересна.
Датум: 28 ное 2013
, Автор:

Ја запросил со оригинална романтична детска сликовница

Додека некои момци мислат дека криењето на свршеничкиот прстен во чашата вино е оригинално, ќе увидат дека овој маж е веќе неколку светлосни години понапред од нив...