запросување | Кафе пауза

Ако овие работи ви се вртат во главата, немојте да одговорите со „да“ на понудата за брак

Луѓето кои се разведуваат речиси секогаш велат дека знаеле дека не треба да стапат во брак со таа личност.

3 хороскопски знаци што веројатно ќе се верат за време на карантинот

Откако поминавте повеќе од 2 месеци затворени дома заедно со партнерот, можеби ќе сфатите дека тој е вистинскиот или дека веќе никогаш не сакате да разговарате со него.

Жените кои кажале „Не“ откриваат: „Еве зошто ја одбив понудата за брак!“

По правило, човек веќе треба да биде прилично сигурен во саканата личност кога ќе ја побара нејзината рака.

Овие хороскопски знаци може да очекуваат понуда за брак во текот на пролетта

Додека некои ќе уживаат во будењето на природата, на некои ќе им биде многу повозбудливо оваа пролет затоа што ги очекува запросување.

7 жени споделуваат зошто тие ги запросиле нивните партнери

Доколку сте се запрашале дали жените треба да ги запросуваат мажите, не сте единствените.

Дознајте на кој ден се случуваат најголемиот дел од запросувањата

Долго очекуваното прашање можеби ќе ви биде поставено порано одошто мислите.

Девојки, бидете подготвени: 10 знаци дека тој сака да ве запроси

Девојки, еве како се однесува момчето кое се подготвува да ви предложи брак.

Необично запросување: Овој маж ја побарал девојка му за жена додека вежбале јога!

Гарднер со свиткан грб се обидувала да одржи рамнотежа додека Алек ја држел со стапалата, кога среде оваа акробатска поза, тој извадил свршенички прстен.

7 знаци дека вашето момче никогаш нема да ве запроси

Некои мажи имаат проблем со сериозното врзување, поради што ретко се женат за своите партнерки.

Дали знаете зошто мажите клекнуваат на колено кога ја запросуваат жената?

Погледнете ги овие теории за кои се верува дека се точни.

Сон на секоја девојка: Ова неверојатно запросување ќе ве одведе во светот на бајките

Ако сакате да се венчате со љубител на Дизни филмовите, ќе мора да испланирате запросување какво што заслужува секоја принцеза.