Три мали мачиња на плишани перничиња

Овие три преслатки мачиња се стари 3 и пол недели и се токму во фазата кога почнуваат да го истражуваат она што ги опкружува. Тие прават мала екскурзија во околината, истражувајќи со носот и јазикот како нивни најразвиени сетила. На крајот од оваа кратка прошетка се враќаат на плишаните перничиња со лик на прасенца.Три мали мачиња на плишани перничињаИако во ова видео тие не прават ништо посебно, само седејќи на пернчињата со кои имаат некоја сличност, ја прави глетката преслатка.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар