Како изгледаше „Дизниленд“ во 1955 година?

Ова видео, се појави на интернет благодарение на „Disney History Institute“ кои барајќи по нивната архива ја нашле оваа чиста снимка во боја која датира од 1955 година, кога бил отворен првиот парк на Дизни во Калифорнија, САД. Па, врзете ги појасите – време е за патување низ времето.Како изгледаше „Дизниленд“ во 1955 година?Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар