23 ноември 2017 | Кафе пауза

10 сигурни знаци дека доживувате паничен напад

Паничните напади се појавуваат без предупредување и предизвикуваат силно чувство на закана. Тие се многу повеќе од тоа да се чувствувате нервозно, анксиозно или да сте под стрес поради нешто.

Како изгледале некои од најпознатите видови овошја и зеленчуци пред луѓето да ги култивираат?

На сите ни е познато дека домашните животни биле припитомени од диви видови. Но што е со растенијата?

Експлозија од вкусови: 5 креативни и брзи рецепти за совршена вечера во домот

Сите ние знаеме дека клучната, тајна „состојка“ за успехот на сите домашни собирања е храната, па затоа изненадете ги вашите пријатели со овие вкусни закуски.

6-те хороскопски знаци кои се најсклони кон депресија

Според астролозите, депресијата е поврзана и со нашиот хороскопски знак, па поради ова некои знаци се посклони кон депресија од другите.

Татковци откриваат што сè треба да знаете за бременоста на вашата сопруга

Татковците откриваат што научиле за бременоста рамо до рамо со својата партнерка, како и што сакале да дознаат порано.

25 непријатни работи кои треба да ги направите ако не сакате да се каете во вашиот живот

Ако сакате да го извлечете најдоброто од вашиот живот, потребно е да направите и неколку работи кои нема да ви бидат пријатни.

18 цитати за семејството кои ќе ве потсетат зошто бескрајно ги сакате овие луѓе

Луѓето со кои се опкружувате, оние кои ве поддржуваат во секоја ситуација, се навистина бесценети. Токму поради ова треба да го цените секој момент кој можете да го поминете со вашите сакани, односно со вашето семејство.

7 драматични ТВ серии што треба да ги гледате доколку ја обожувате „Вовед во анатомија“

Доколку ја обожувате „Вовед на анатомија“, но сакате да почнете со нова серија, следниве драматични ТВ серии се идеалниот избор за вас...

Рај за очи: Погледнете ги сите познати ѕвезди кои биле прогласени за најсекси мажи од 1990 до 2017 година

Сигурно не би ви пречело да побегнете некаде далеку со повеќето од овие популарни легенди!

Дознајте на кој ден се случуваат најголемиот дел од запросувањата

Долго очекуваното прашање можеби ќе ви биде поставено порано одошто мислите.

Овие 4 хороскопски знаци мислат дека се супериорни над останатите

Обожаваат да го слушаат сопствениот глас, како и секогаш да бидат во право. Погледнете за кои знаци станува збор!

Мудроста на шаманите: Постојат 4 основни причинители на болести

Шаманите обрнуваат големо внимание на причините и последиците во животот.
12