Рај за очи: Погледнете ги сите познати ѕвезди кои биле прогласени за најсекси мажи од 1990 до 2017 година

Секоја година уште од 1985, списанието Пипл ја доделува престижната титула за „најсекси маж во светот“. Но, изгледот не е пресуден при изборот. Душата на мажот треба да биде исто толку убава колку и неговиот надворешен изглед. Предност имаат мажите кои донираат во хуманитарни цели, се залагаат за некои социјални цели и глумеле во филмови што постигнале успех. Сигурно не би ви пречело да побегнете некаде далеку со повеќето од овие популарни легенди!

Рај за очи: Погледнете ги сите познати ѕвезди кои биле прогласени за најсекси мажи од 1990 до 2017 година

Но, изборот за 2017 година предизвика многу прашалници. На почетокот од ноември, Пипл го прогласи кантри пејачот Блејк Шелтон за „најсекси маж“. Многумина не се согласија со изборот, не само поради необичниот изглед, туку и поради многуте негови расистички и хомофобични твитови.

„Бев грд целиот мој живот. Ако можам да бидам секси барем една година, ќе го прифатам тоа“, изјавил Шелтон.

Без разлика дали се согласувате со овогодишниот избор, погледнете кои мажи биле прогласени за најсекси според насловните страници на списанието Пипл од 1990 година, па сѐ до 2017…

1990, Том Круз

Рај за очи: Погледнете ги сите познати ѕвезди кои биле прогласени за најсекси мажи од 1990 до 2017 година

1991, Патрик Свејзи

Рај за очи: Погледнете ги сите познати ѕвезди кои биле прогласени за најсекси мажи од 1990 до 2017 година

1992, Ник Нолти

Рај за очи: Погледнете ги сите познати ѕвезди кои биле прогласени за најсекси мажи од 1990 до 2017 година

1995, Бред Пит

Рај за очи: Погледнете ги сите познати ѕвезди кои биле прогласени за најсекси мажи од 1990 до 2017 година

1996, Дензел Вашингтон

Рај за очи: Погледнете ги сите познати ѕвезди кои биле прогласени за најсекси мажи од 1990 до 2017 година

1997, Џорџ Клуни

Рај за очи: Погледнете ги сите познати ѕвезди кои биле прогласени за најсекси мажи од 1990 до 2017 година

1998, Харисон Форд

Рај за очи: Погледнете ги сите познати ѕвезди кои биле прогласени за најсекси мажи од 1990 до 2017 година

1999, Ричард Гир

Рај за очи: Погледнете ги сите познати ѕвезди кои биле прогласени за најсекси мажи од 1990 до 2017 година

Продолжете на следната страница за останатите најсекси мажи…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар