22 јануари 2021 | Кафе пауза

Ако овие работи ви се вртат во главата, немојте да одговорите со „да“ на понудата за брак

Луѓето кои се разведуваат речиси секогаш велат дека знаеле дека не треба да стапат во брак со таа личност.

Експертите објаснуваат зошто добрите вести може да ве растажат

Минатата година беше многу тензична, па сè што ви се случува може да предизвика спротивставени чувства. Но, ронењето солзи во деновите кога се случуваат добри работи е збунувачко искуство.

10 трендови за уредување на бањата што ќе бидат популарни оваа година

Без разлика дали се подготвувате за големо реновирање или само за менување на некои детали, бањата е секогаш погодно место да направите промени.

6 техники за воспитување на децата што воспитувачите ги користат во градинка

Дали се прашувате како е можно вашето дете да е како ангел во градинка, а многу немирно дома? Воспитувачите имаат неколку тајни методи за детето да биде мирно.

Дали знаете што е менструална настинка?

Кога ПМС се комбинира со воспалено грло, треска, болки во мускулите и кивање, ќе добиете три дена пекол наречен менструална треска.

3 хороскопски знаци што ќе имаат многу среќа во 2021 година

Oвие 3 хороскопски знаци ќе имаат голема среќа, можност за напредок и многу причини за насмевка.

Тест: Изберете снешко за да откриете што ве чека оваа зима

Опуштете се и не размислувајте за ништо, фокусирајте се на прашањето што ве чека оваа зима. Изберете го снешкото што ви се допаѓа најмногу. Вашата потсвест нема да погреши.

По повод Денот на вљубените: Даски преполни со бонбони, чоколадо, сирење и многу љубов

Без оглед со кого славите оваа година, без разлика дали станува збор за некој посебен, вашите цимери, братучеди или сами, овие вкусни даски ќе траат цела ноќ и ќе направат да почувствувате многу љубов!

На португалскиот остров Мадеира се отвора првото село за дигитални номади!

Ова номадско село им нуди на патниците бесплатни канцеларии, бесплатен интернет од 8 до 22 часот секој ден и многу други работи, а единствениот услов е тие да се обврзат да останат минимум еден месец.

Град на лимоните во Франција за кој многу туристи никогаш немаaт слушнало

Во близина на границата со Италија, лежи шармантен град со разнобојни згради и прекрасни плажи наречен Ментон.

Само 3 состојки: Рецепт за „лажна“ карамела без шеќер

За да подготвите „лажна“ карамела, користете меки урми и таан. Иако рецептот е многу едноставен, треба да имате предвид неколку детали.

5 вида луѓе кои не треба да ја следат кето диетата

Кето диетата е моментално најпознатата на диета која привлече големо внимание и популарност во последните две години поради низата здравствени придобивки што ги нуди...