Необично запросување: Овој маж ја побарал девојка му за жена додека вежбале јога!

Необично запросување: Овој маж ја побарал девојка му за жена додека вежбале јога!

Алек Хоран и неговата девока Стеф Гарднер биле на одмор на Хаваи каде што секојдневно уживале во нивните јога вежби на песочните островски плажа. Но, еден ден, нивните рутински пози добиле неочекуван пресврт.

Необично запросување: Овој маж ја побарал девојка му за жена додека вежбале јога!

Гарднер со свиткан грб се обидувала да одржи рамнотежа додека Алек ја држел со стапалата, кога среде оваа акробатска поза, тој извадил свршенички прстен. Секако дека таа кажала „Да“!

„Изненадената реакција на Стеф беше толку емотивна што дури и мене ми се насолзија очите“, признал Хоран.

Необично запросување: Овој маж ја побарал девојка му за жена додека вежбале јога!

Овие прекрасни заљубени птички се 2 години во врска и заедно вежбаат јога. Тие честопати ги снимаат и фотографираат вежбите, така што Стеф воопшто не се посомневала кога Хоран ставил камера на плажата за да го „фати“ важниот момент.

Необично запросување: Овој маж ја побарал девојка му за жена додека вежбале јога!

„Обично поставуваме камера за да извадиме добри снимки од нас додека вежбаме јога. Оваа интимна навика ни помага на мене и Стеф да се зближиме“, изјавил Хоран.

Необично запросување: Овој маж ја побарал девојка му за жена додека вежбале јога!

Мора да признаеме дека нивните фотографии се навистина импресивни!

Необично запросување: Овој маж ја побарал девојка му за жена додека вежбале јога!

Во продолжение погледнете го и видеото од ова акробатско запросување…

Доколку ви се допадна оваа идеја, погледнете го и ова неверојатно запросување кое ќе ве одведе во светот на бајките.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар