17 август 2016 | Кафе пауза

Ќе останете воодушевени: Едноставен трик за нанесување хајлајтер!

За овој трик, покрај хајлајтерот и четката за нанесување ќе ви биде потребно и кокосово масло.

Најлошите запросувања на сите времиња кои ќе ве насмеат до солзи

За нив многу ретко се зборува, но и тие знаат да бидат интересни и посебни на свој начин и што е уште најважно: урнебесно смешни!

Многу животни немаат баби, но слоновите ја имаат таа среќа да растат покрај нив

За голем дел од луѓето, бабите се олицетворение на мудрост, грижа и сигурност.

Која од овие кујни повеќе наликува на вашата? Одговорот може да ви открие многу за здравјето

Сè повеќе расте бројот на луѓе ширум светот кои имаат проблеми со тежината.

Победете ја летната жештина во вашиот дом со помош на овие трикови

Лесни трикови коишто не бараат дополнително вложување пари!

Кои се најдобрите начини да ја прекинете караницата со партнерот?

Постојат некои реченици кои можат да го свртат конфликтот во комична ситуација, а истовремено да му помогнат на парот да дојде до сржта на проблемот.

11 знаци дека сакате да започнете љубовна врска од погрешни причини

Се чувствувате осамени, но не знаете дали навистина сте подготвени за нова љубов или сакате врска само за да не морате самите да се соочите со сопствените проблеми.

Замислете си дека сте сирена: Tест кој ќе ви открие многу за вашата личност

Тестот со сирена е еден едноставен, но многу интересен начин кој ќе ви овозможи на момент да ѕирнете во вашата интима и уште еднаш да ги потврдите нештата кои најдобро ја опишуваат вашата личност.

20 причини зошто љубовната врска со Стрелец е секогаш добра идеја

Неговата авантуристичка природа и брз начин на живеење никого не може да остави рамнодушен.

Најдобрите 10 рецепти за домашна детокс вода

Дали сте знаеле дека само малку овошје и зеленчук во една чаша вода помагаат при намалување на телесната тежина и шансата за појава на рак?
Датум: 17 авг 2016
, Автор:

8 утрински навики за попродуктивен ден

Голем број луѓе често забораваат дека клучот за вистински успешен ден се наоѓа токму во раните утра.

Откријте колку животи сте живееле досега

Нумерологијата е наука за броеви која ни дава различни интерпретации на патиштата и околностите кои нè опкружуваат во секојдневниот живот.
12