Денот на вљубените | Кафе пауза

Неделен хороскоп од 14 до 20 февруари: Разбудете ја вашата романтична страна!

За кои хороскопски знаци оваа недела ќе биде особено поволна?

20 идеи како да го украсите вашиот дом за Денот на вљубените

Потребни ви се неколку украси во форма на срце, неколку свеќи, љубовна порака...

11 забавни танци на ТикТок што треба да ги научите со вашиот партнер пред Денот на вљубените

Иако можеби нема да можете да излезете на вечера, вие и вашиот партнер сè уште можете да имате незаборавен Ден на вљубените дома.

Тренинг за двајца: Оваа година прославете го Денот на вљубените на поразличен начин

Сега, кога резервиравте во тој ресторан, а кутијата со чоколатца е завиткана, време е да пробате и нешто поразлично.

5 идеи за шминка за Денот на вљубените

Овие идеи ќе ви помогнат да го изненадите партнерот за Денот на вљубените или да најдете нов партнер ако сте сингл.

Најубавите љубовни филмови за сечиј вкус и расположение

Годинава ќе биде најдобро да го поминеме Денот на вљубените дома, со вкусна храна што сме ја подготвиле сами и да уживаме во друштво со партнерот или пријателите.

Ретроградниот Меркур ќе има најголемо влијание врз овие 4 хороскопски знаци на Денот на вљубените

Ретроградниот Меркур може да ви направи проблеми на Денот на вљубените, но тоа не значи дека не можете да имате незаборавни моменти со вашиот партнер.

Романтичен маникир: 10 инспиративни идеи за Денот на вљубените

Црвените нијанси, срцата и љубовните пораки се неизоставен дел од приказната за романтичен маникир и Денот на вљубените.

Вкусна торта со бело чоколадо по повод Денот на вљубените

Направете вкусна торта за Денот на вљубените! Рецептот е многу лесен, а сигурно ќе уживате и во вкусот.

По повод Денот на вљубените: Даски преполни со бонбони, чоколадо, сирење и многу љубов

Без оглед со кого славите оваа година, без разлика дали станува збор за некој посебен, вашите цимери, братучеди или сами, овие вкусни даски ќе траат цела ноќ и ќе направат да почувствувате многу љубов!

4 хороскопски знаци што ќе бидат поштедени од ретроградниот Меркур на Денот на вљубените

Ретроградниот Меркур е познат по предизвикувањето неред и незгоди, па затоа треба да преземете некои мерки на претпазливост доколку сакате да ги реализирате вашите планови.

Идеални колачиња за Денот на вљубените: Бакнежи од вишни

Најдобар, но исто така и највкусен начин да ја изненадите вашата сакана личност за Денот на вљубените е да ги направите овие вкусни бакнежи со многу љубов.