Изненадете го вашиот сакан: Торта во форма на срце која можете да ја направите без калап за печење

Се ближи денот на вљубените, а вие не знаете на кој начин да го изненадите вашиот сакан?

Што ве очекува на Денот на вљубените според вашиот хороскопски знак?

Врските кои ги градиме се тесно поврзани со нашите лични карактеристики, па затоа хороскопоските знаци се добар показател за тоа каков викенд нè очекува за Св. Валентин.
Датум: 12 фев 2015

Совршен маникир за Денот на вљубените

Бидете креативни и изненадете го вашето момче со уникатен дизајн кој ќе го привлече неговото внимание.

Зошто вашата најдобра пријателка е и вашиот совршен „партнер“ за Денот на вљубените?

Па, зарем има подобра личност со која би можеле да го поминете овој ден?

Најдобрата музичка плејлиста за Денот на вљубените

Одлична плејлиста од 2 часа која ќе ја исполни вашата вечер со многу љубов, страст и романтика.

Искрени, невообичаено хумористични пораки за Денот на вљубените

Ако ги ставиме настрана сите традиционални начини, а земеме предвид дека креативноста и хуморот се секогаш добра комбинација, тогаш овие картички се една одлична идеја да ја изненадите саканата личност.

15 слатки нешта кои можете да ги правите со вашиот партнер за Денот на вљубените

Неколку идеи за љубовен состанок за кои не е потребно многу планирање...

Брутално искрени честитки за сопругата по повод Св. Валентин

Последниве неколку години професорот по маркетинг Екант Виeр од Австралија ѝ правел уникатни љубовни честитки на својата жена по повод Денот на вљубените...
Датум: 14 фев 2014
, Автор:

Најубавата реклама за Св. Валентин која ќе ве ви го стопи срцето

Шварцкопф направиле одлична реклама по повод Денот на вљубените, која можеби е најубавата воопшто направена во чест на овој ден.
Датум: 11 фев 2014
, Автор:

Љубовен маникир – 40 идеи за Денот на вљубените

Без разлика дали ќе го поминете овој ден со љубениот или не, дајте им љубов на вашите нокти – направете маникир во знакот на љубовта.
Датум: 23 јан 2014
, Автор:

Силвер и Зорка засекогаш – пони коњчиња кои стапија во брак

Машкото шетландско пони, Силвер и женката Зорка, биле дотерани како младоженец и невеста во руската зоолошка градина Ројев Ручеј, во сибирскиот град Краснојарск, на 14 февруари.

Филмска листа за романтични ноќи

Ако сте наумиле да поминете романтична филмска ноќ со саканата или саканиот, мора да ги имате предвид овие филмови.