12 февруари 2017 | Кафе пауза

За сите мрзливи парови: Како да го поминете Денот на вљубените во домашна атмосфера?

Можеби сте се договориле дека ништо нема да си купувате, но сигурно ќе сакате барем некако да го обележите денот на љубовта.

Филмот „Валкан танц“ има скриена порака која малкумина ја имаат забележано

Многумина ќе се изненадат кога ќе сфатат дека филмот во себе носи важна порака поради која лесно би можел да се смести во категоријата на феминистички филмови.

Едноставно прашање што ќе ви открие каква е вашата љубовна врска

Ова едноставно прашање ќе ви ја открие вистината.

Зошто невестата стои од левата страна на младоженецот? Причината не е воопшто романтична!

Овој обичај постоел илјадници години и е забележан во грчката митологија, во библијата и во многу други историски документи.

5 знаци дека „симпатичната“ личност што сте ја запознале има лоши намери

Лесно е да се „падне“ на нивната глума, бидејќи тие се слаткоречиви и делуваат како навистина да сакаат да ви помогнат, но нивните вистински намери се сосема поинакви.