16 февруари 2017 | Кафе пауза

7 ситуации во кои најдобрата пријателка треба да ви биде поважна од вашето момче

Кога влегувате во некоја љубовна врска, нормално е таа личност да ви стане најважна, но, понекогаш може да се случи ненамерно да ги занемарите вашите пријатели.

Кој би помислил дека олку различни нешта можат да изгледаат толку слично?

Во секојдневието можете да сретнете многу работи кои ќе ви наликуваат едни на други, но сигурно ретко сте сведоци на случајностите кои ви ги прикажуваме во продолжение.

Откријте го бројот на својот кармички долг и научете за што сте испратени на овој свет

Во нумерологијата, секој има свој број на кармички долг, кој може да открие каква порака или карма треба да научи вашата душа.

Неколку совети за оригинални и впечатливи вечерни модни комбинации

Доколку не знаете што да облечете за идното вечерно излегување, тогаш ние ви предлагаме неколку идеи во кои ќе изгледате одлично и оригинално.

Слатки кучиња кои за прв пат го запознаваат своето идно семејство

Прекрасни фотографии кои зрачат со топлина и среќа!

Едноставен и лесен рецепт кој ќе ви помогне да го спречите труењето со пестициди

Долгорочното консумирање овошје и зеленчук кои содржат високо ниво на хемикалии и пестициди, може да му наштети на вашето здравје.

3 нови ТВ серии што можат да ви го исполнат овој викенд

Иако од новата година поминаа само месец и половина, би се изненадиле од бројката на нови ТВ серии што досега излегоа.

Кратко и јасно: 26 совети за лесно слабеење!

Клучот за успешно слабеење е токму во ситниците на кои и не обрнувате внимание, а денес ви откриваме кои се тие.

10 знаци дека вашето момче престанало да се грижи за вас

Жално е што некои парови остануваат заедно не затоа што постои љубов и страст помеѓу нив, туку затоа што сметаат дека полесно е да останат заедно, отколку да се разделуваат.

Луѓето кои носат „луди“ чорапи се побрилијантни, покреативни и поуспешни

Чорапите се нужност. Но, во зависност од тоа дали избирате црни, бели и сиви или разнобојни, тие може да ја покажат вашата личност.

Се сметате себеси за кралици? Овој мејкап тренд е како измислен за вас!

Новиот мејкап тренд се одликува со многу боја, светки и циркони! Што мислите за него?
12