Необично кофеинско уживање: Солено чоколадно кафе

Здраво кафе кое е лесно и за вашиот организам и за вашиот паричник.

За опуштање по долгиот работен ден: Кафе со вкус на ванила и ѓумбир

Кога ви треба опуштање од тешкиот ден, ова кафе е совршен избор!

Рецепт за млечен леб со леопардски шари

Француската пекарка Патриција Насименто решила да го сподели рецептот за овој необичен леб.
Датум: 18 дек 2015

3 брзи рецепти за совршено ледено кафе

Неколку едноставни рецепти за најтоплите летни денови...

Страчатела сладолед со кафе

Леден деликатес кој е совршен за топлите денови...

2 рецепти за торти кои целосно ќе ги освојат вашите најблиски

За што сте повеќе расположени, за торта со пудинг и бисквити или торта со рум и млеко?

Сон од кафе, ванила и јаболко

Рецепт за кафе во кој не можете да не се заљубите!

Освежувачко фрапе со ореви

Студено кафе со шмек на јаткасти плодови кое добро ќе ве освежи наутро...

Смуди од кафе

Одличен пијалак за раните утрински часови...

Сутлијаш со рум и портокал

Направете го сутлијашот поинтересен...

Направете сами: Миризлива свеќа од ванила со зрна од кафе

Еве една оригинална и брилијантна идеја за сите љубители на кафето.
Датум: 24 дек 2014
, Автор: