Додајте ја оваа состојка во вашето турско кафе и подгответе се да бидете воодушевени!

Само една состојка може засекогаш да го промени вкусот на вашето кафе

Потребни состојки:
  • 100 грама мелено турско кафе
  • 2 стапчиња ванила
Начин на подготовка:

Ставете го неподготвеното кафе во чиста и сува тегла. Преполовете ги стапчињата ванила, а потоа исечете ги по должина и ставете ги во кафето. Затворете ја теглата и оставете да отстои недела дена. Потоа подгответе го кафето на вообичаениот начин и подгответе се да бидете воодушевени од вкусот!

Дознајте и како правилно да направите турско кафе по стар рецепт.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар