16 неверојатни канцелариски гаџети кои ќе ви го променат животот

Дали чувствувате дека канцеларијата во која работите е здодевно, неинспиративно место, на кое му недостасува позитивна и креативна енергија? Дали некогаш сте посакале шолја која кафето ќе го чува топло неколку часа или удобно место каде што ќе можете да ги одморите нозете додека седите на вашето биро? Ако одговорот е да, тогаш дефинитивно ќе сакате да ги поседувате сите фантастични предмети кои ќе ги видите во продолжение. Ви претставуваме 17 одлични изуми кои ќе ви донесат дополнителна радост и удобност во вашиот живот и ќе го направат вашиот работен ден многу поинтересен.

1. Леплива лента за белешки

16 неверојатни канцелариски гаџети кои ќе ви го променат животот

Нема потреба насекаде да ги пребарувате малите парчиња хартија.

2. Флексибилни ремени за чување канцелариски предмети

16 неверојатни канцелариски гаџети кои ќе ви го променат животот

Чувајте ги сите предмети на дофат во овие ремени со кои заштедувате простор.

3. Хартиени часовници кои служат како потсетник

16 неверојатни канцелариски гаџети кои ќе ви го променат животот

Одличен потсетник со кој ќе бидете сигурни дека никогаш нема да заборавите да ги извршувате задачите или да присуствувате на некој настан.

4. Хартиена маса

16 неверојатни канцелариски гаџети кои ќе ви го променат животот

Одличен производ кој ќе ви помогне да соработувате и полесно да ги споделувате идеите заедно со колегите.

5. Мини зен градина

16 неверојатни канцелариски гаџети кои ќе ви го променат животот

Зарем има подобар начин да се опуштите, додека истовремено имате и малку зеленило на вашето биро?

6. Лепливи белешки со предупредувања за грешки

16 неверојатни канцелариски гаџети кои ќе ви го променат животот

Забавен начин да комуницирате со вашите колеги.

7. Лулка за вашите стапала

16 неверојатни канцелариски гаџети кои ќе ви го променат животот

Остварување на соништата! Одморете ги вашите стапала на оваа лулка која се монтира под бирото.

8. Личен мини фрижидер

16 неверојатни канцелариски гаџети кои ќе ви го променат животот

Одличен за чување на вашата ужина блиску до вас… И можеби неколку пива!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Инженер под влијание на силни филмски маси. Далеку од реалноста, блиску до паметот. Иако крајот на филмот Живот го знаеме сите, сепак убаво е да уживаме додека трае.

Поврзани содржини

Остави коментар