09 февруари 2016 | Кафе пауза

Рафаело торта: Десерт од вашите соништа

Торта која целосно ќе ви го освои срцето

5 причини зошто треба да им се радувате на вашите 30-ти години

30-тите се издвојуваат од останатите декади, бидејќи додека тие траат, вие можете да постигнете многу повеќе одошто сте замислиле.

Направете сами: Кармин од мастика за џвакање

Едноставен домашен рецепт од само 3 состојки.

Астрологијата открива кој суперхерој треба да биде вашиот партнер за Денот на вљубените

Има ли нешто поромантично од еден силен и несебичен суперхерој кој буквално ќе ве издигне во облаците?

Неколку животни лекции од Џои Трибијани

Кој може да го заборави неповторливиот Џои Трибијани, најголемиот заводник и веројатно најмалку паметниот од групата пријатели?
Датум: 09 фев 2016

Задолжителни вежби кои треба да ги правите после секое трчање

Загревањето пред и истегнувањето после физичка активност претставуваат суштината на секој тренинг.
Датум: 09 фев 2016

Елегантен планетарен накит кој ја држи вселената блиску до вашето срце

Накит кој ги прикажува ѕвездите и небеските тела од вселената.

16 неверојатни канцелариски гаџети кои ќе ви го променат животот

Дали чувствувате дека канцеларијата во која работите е здодевно, неинспиративно место, на кое му недостасува позитивна и креативна енергија?
Датум: 09 фев 2016

Слатки стрипови ни покажуваат дека љубовта е во малите нешта

Што е љубовта? Таа се крие во малите нешта од секојдневниот живот.
Датум: 09 фев 2016
12