Слатки стрипови ни покажуваат дека љубовта е во малите нешта

Што е љубовта? Таа се крие во малите нешта од секојдневниот живот. Токму тоа на еден интересен и сладок начин ни го покажуваат овие кратки стрипови креирани од програмерското студио LoveByte. Во овие мини приказни тие ја доловуваат различната интерпретација на љубовта, специјалните врски и моментите кои љубовниците ги делат заедно.

Сакам да ти ја испратам мојата љубов, но не верувам дека некој може да ти ја донесе.

Сакам да ти ја испратам мојата љубов, но не верувам дека некој може да ти ја донесе.

Приказните ќе ве потсетат на убавите моменти со вашиот партнер и ќе ви покажат колку навистина малите нешта се важни кога се работи за голема љубов.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Инженер под влијание на силни филмски маси. Далеку од реалноста, блиску до паметот. Иако крајот на филмот Живот го знаеме сите, сепак убаво е да уживаме додека трае.

Поврзани содржини

Остави коментар