Необично кофеинско уживање: Солено чоколадно кафе

Необично кофеинско уживање: Солено чоколадно кафе

Здраво кафе кое е лесно и за вашиот организам и за вашиот паричник, а сепак полно со мешани вкусови на еспресо, чоколадо, ванила и малку сол!

Необично кафеинско уживање: Солено чоколадно кафе

Потребни состојки:
  • 125 милилитри варено, изладено кафе
  • 2 кафени лажички какао
  • 8 капки раствор од ванила или 1/4 кесичка ванилин шеќер
  • 1/2 кафена лажичка сол
  • Изборно: 1 лажичка чоколаден протеински прав
Начин на подготовка:

Во блендер или шејкер ставете ги сите состојки и матете ги додека целосно не се соединат. Сервирајте во висока стаклена чаша со мраз. Уживајте!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Новинар. Самопрогласен актер. Џедај. Животна форма еволуирана да живее од филмови, видеоигри, музика, хумор и технологија. Хоби и рекреација: Појадок, ручек, вечера.

Поврзани содржини

Остави коментар