18 декември 2015 | Кафе пауза

Како изгледа операција за промена на полот?

За повеќето од нас, ова е незамисливо, но за среќа на оние кои сакаат да продолжат да живеат онака како што се чувствуваат, не и невозможно.
Датум: 18 дек 2015
, Автор:

10 чудни човечки и животински навики за размена на подароци

Без разлика кои сте или од каде доаѓате, секој сака да добива подароци. Какви се подароците... тоа е веќе друго прашање.
Датум: 18 дек 2015

Приказна низ слики: Човек патува низ светот барајќи среќа

„Разбудете ме кога ќе стигнеме во Среќната Земја“ е кратка приказна раскажана преку слики за маж кој патува низ светот во потрага по Среќна Земја.
Датум: 18 дек 2015

Зошто кучињата се толку среќни кога ќе нè видат?

Се враќате од некое место каде сте поминале кратко време, ја отворате вратата, и вашето куче трча кон вас како да не ве видело со години. Еве зошто.

Едноставни, секси и стилски модни комбинации: Предлози за урбани вечерни излегувања!

Секој петок и сабота, девојките се соочуваат со истиот проблем – безнадежно стојат пред гардероберот запрашувајќи се што да облечат...

10 „пред и потоа“ цртежи кои покажуваат дека праксата ве усовршува

Лесно е да се стане вешт и способен во одредена област, но потребна е секојдневна и макотрпна работа.
Датум: 18 дек 2015

Зошто кога мажите изневеруваат, сите ја обвинуваат „другата жена“?

Ако историјата нешто нè научила, тоа е дека „таа“ не е непријателот.

10 причини зошто вашите прсти се секогаш ладни

Ако прстите секогаш ви се ладни, дури и во простории со повисоки температури, тоа може да биде знак за нешто друго.

Рецепт за млечен леб со леопардски шари

Француската пекарка Патриција Насименто решила да го сподели рецептот за овој необичен леб.
Датум: 18 дек 2015

6 причини зошто сè уште сте му девојка, а не сопруга

Имате партнер кој е верен и спремен да го подели животот со вас. Но, не е сè така совршено. Погледнете зошто.

Филм: Војна на ѕвездите: Силата се буди (Star Wars: The Force Awakens)

Борбата помеѓу светлата и темната страна продолжува: Реј – новиот Лук Скајвокер против Кајло Рен – новиот Дарт Вејдер.

Чудотворно древно египетско средство за затегнување на лицето

Древниот Египет бил познат по прекрасните жени со совршено негувана кожа и здрава коса
12