Рецепт за млечен леб со леопардски шари

Рецепт за млечен леб со леопардски шари

Француската пекарка Патриција Насименто решила да го сподели рецептот за овој необичен леб.

(6)-recept-za-mlechen-leb-so-leopardski-shari-kafepauza.mk

Едноставно направете топчиња тесто од две смеси, една чоколадна и една од ванила. Тестото од какао ставете го во фрижидер, а потоа свиткајте го во форма на цилиндар, завиткајте го во тестото од ванила и тоа е тоа. За поголемо уживање, лебот јадете го со Нутела.

(8)-recept-za-mlechen-leb-so-leopardski-shari-kafepauza.mk(0)-recept-za-mlechen-leb-so-leopardski-shari-kafepauza.mk (1)-recept-za-mlechen-leb-so-leopardski-shari-kafepauza.mk (2)-recept-za-mlechen-leb-so-leopardski-shari-kafepauza.mk (3)-recept-za-mlechen-leb-so-leopardski-shari-kafepauza.mk (4)-recept-za-mlechen-leb-so-leopardski-shari-kafepauza.mk (5)-recept-za-mlechen-leb-so-leopardski-shari-kafepauza.mk


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Инженер под влијание на силни филмски маси. Далеку од реалноста, блиску до паметот. Иако крајот на филмот Живот го знаеме сите, сепак убаво е да уживаме додека трае.

Поврзани содржини

Остави коментар