08 јуни 2018 | Кафе пауза

Зошто постојано ја слушаме истата музика?

Можеби немате забележано, но голема е веројатноста да ја слушате истата музика веќе неколку години по ред.

Како да го поканите момчето кое ви се допаѓа на состанок?

Во реалниот живот поканата за состанок може да биде навистина комплицирана.

8 интересни факти за лековите што денес звучат навистина чудно

Дури и древните филозофи тврделе дека некои лекови се поопасни од самите болести.

Филм: Светот Јура: Паднато Кралство (Jurassic World: Fallen Kingdom)

По вулканска ерупција на островот, Овен и Клер тргнуваат во мисија да ги спасат диносаурусите од целосно изумирање

10 инспиративни цитати од Принц што ќе направат да се чувствувате подобро во вашата кожа

Принц ги освои срцата на фановите не само со неговата музика, туку и со неговиот став кон животот.

Како би изгледале најпознатите ремек-дела низ историјата со дебела мачка?

Мачката Заратустра има способност да ги подобри дури и најпознатите ремек-дела низ историјата.

3 месечеви магии и ритуали што можете да ги пробате овој викенд

Секој дел од лунарниот календар „повикува“ разен вид енергија.

9 начини да се направите посреќни за помалку од 30 секунди!

Се чувствувате лошо? Дојдовте на вистинското место!

Пустината ги „освојува“ Дубаи и Абу Даби на овие неверојатни фотографии

Обединетите Арапски Емирати се многу повеќе од луксузни трговски центри и облакодери...

Како и зошто се менуваат луѓето според нивниот хороскопски знак?

Луѓето се несовршени и непредвидливи суштества, па промената е неизбежна.

8 нешта што ќе ви помогнат кога минувате низ здодевен период во вашиот живот

Дали постојано сте фокусирани на работата и сметките што заборавате на најважното нешто – вие?
12