Пустината ги „освојува“ Дубаи и Абу Даби на овие неверојатни фотографии

Пустината ги „освојува“ Дубаи и Абу Даби на овие неверојатни фотографии

Обединетите Арапски Емирати се многу повеќе од луксузни трговски центри и облакодери. Израелскиот фотограф Иренаус Херок поминувал време во пустината со дрон и она што го фотографирал е навистина неверојатно. Херок е професионалец за пејзажи и портрети, а својата инспирација ја црпи од старите слики и филмови. Неговите дела содржат традиционални и модерни елементи балансирајќи ја техничката прецизност со неговиот уникатен стил.

Пустината ги „освојува“ Дубаи и Абу Даби на овие неверојатни фотографии

Битката помеѓу природата и човештвото не е многу силна во Обединетите Арапски Емирати. Пустиот предел е преобразен и Дубаи стана вистинска метропола за многу кратко време. Сепак, понекогаш природата сака да „напаѓа“ и Херок решил да го документира ова со неговите неверојатни, надреални, апокалиптични фотографии. Уживајте во колекцијата.

Пустината ги „освојува“ Дубаи и Абу Даби на овие неверојатни фотографии

Пустината ги „освојува“ Дубаи и Абу Даби на овие неверојатни фотографии

Пустината ги „освојува“ Дубаи и Абу Даби на овие неверојатни фотографии

Пустината ги „освојува“ Дубаи и Абу Даби на овие неверојатни фотографии

Пустината ги „освојува“ Дубаи и Абу Даби на овие неверојатни фотографии

Продолжува на следната страница…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар