Како би изгледале најпознатите ремек-дела низ историјата со дебела мачка?

Како би изгледале најпознатите ремек-дела низ историјата со дебела мачка?

Мачката Заратустра има способност да ги подобри дури и најпознатите ремек-дела низ историјата. Уметницата Светлана Петрова од Русија е позната по урнебесните начини на кои ја вметнува својата дебела мачка во популарните слики, користејќи сликање, фотографирање и Фотошоп. Нејзиниот проект веќе вклучува повеќе од 150 слики и книгата „Уметност со дебела мачка: Познати ремек-дела подобрени од дебела мачка со став“ (Fat Cat Art: Famous Masterpieces Improved by a Ginger Cat with Attitude). Погледнете ги најновите авантури на мачката Заратрустра низ историјата на уметноста…


Погледнете ги и овие фотографии од мачки како се истегнуваат што ќе ве насмеат до солзи!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар