01 април 2016 | Кафе пауза

Како со помош на шминката да изгледате совршено на фотографиите?

Мислите дека не сте фотогенични, па затоа и избегнувате да се фотографите и да поставувате селфи на социјалните мрежи?

За опуштање по долгиот работен ден: Кафе со вкус на ванила и ѓумбир

Кога ви треба опуштање од тешкиот ден, ова кафе е совршен избор!

Топ 3 филмови кои можеме да ги очекуваме во април, 2016

Погледнете ги следниве филмови кои љубителите на филмското плато со најголемо нетрпение чекаат тие да дојдат во кино салати.

Тие покажуваат дека може да се успее: Познати дами кои се самохрани мајки

Овие дами имаат неверојатни кариери - улоги во многу успешни филмови и ТВ серии, многу хитови и се занимаваат со хуманитарна работа, додека истовремено самите се грижат за своите деца.

Вистинската разлика помеѓу мажите и жените

Би сакале да кажеме дека би се изненадиле од тоа што ќе го прочитате, но сигурни сме дека веќе многу добро го знаете ова!

20 паметни и практични првоаприлски шеги

1-ви април е денот кога можете да ѝ дозволите на вашата имагинација да полета.

Најромантичните филмски цитати на сите времиња

Романтичните комедии се филмската слабост на сите оние кои не можат да останат рамнодушни на љубовта и среќните краеви.

6 предупредувачки знаци дека дозволувате другите луѓе да ве искористуваат

На вас останува да застанете цврсто зад себе и своите ставови.

1-ви април: Потеклото и историјата на светскиот ден на шегата, лагата и забавата

1-ви април, познат и како Денот на шегата, е еден од најлесните и најзабавните денови во годината.

50 моќни прашања кои ќе ви го ослободат умот

Дали попрво би ги изгубиле старите сеќавања или способноста за правење нови?

13 работи коишто родителите во 40-тите посакуваат да ги направиле во нивните 30-ти

Бидејќи животот во 40-тите може да биде многу зафатен, родителите често посакуваат во своите 30-ти да направиле барем дел од овие работи.

Нов пролетен тренд: Долги елеци како задолжително парче во вашиот гардеробер!

Оваа сезона на сцена ни доаѓа дневното парче на кое секоја жена тешко ќе му одолее.
12