брашно | Кафе пауза

10 трикови за употреба на брашното

Секогаш е корисно да ја имате оваа намирница дома, не само за готвење, туку и затоа што може да ви го олесни чистењето.

Вкусен и брз рецепт: Тесто за пица од само 3 состојки

Предностите на овој рецепт се бројни, но она што е најважно е брзата и лесна подготовка.

По рецептот на нашите баби: Ванилици со џем од дуња

Вкусен десерт за секоја празнична трпеза.

Експлозивни фотографии од енергични и витални танчари

Фотографот Александар Јаковлев прави фотографии од професионални танчари кои оживуваат пред нашите очи како резултат на додадените динамични елементи, како на пример, брашно кое експлодира.
Датум: 05 јун 2015
, Автор:

Домашен рецепт за вкусни кифлички, исто како да ви ги подготвила вашата мајка

Овие кифлички мирисаат толку вкусно, што ќе ги изедете уште пред да ги послужите.

Како да направите совршено тесто за пица?

Со помош на овој рецепт ќе можете да ги изненадите вашите најблиски, правејќи им ја најубавата пица која некогаш ја пробале.

Топли топчиња од компир полнети со кашкавал

Вкусни топчиња од компир кои се топат во уста...

Слатки зимски колачиња

Вкусни зимски колачиња кои ќе ви послужат како декорација за топлите напивки...
Датум: 05 јан 2013
, Автор:

Вкусни мекички кроасани за појадок

Вкусен појадок, кој можете да си го подготвите во блага или солена варијанта, а совршено оди во комбинација со вашето пладневно кафе.

Прасиња од тесто

Кифлички со одличен вкус, перфектни за детски прослави и родендени...

Зошто најмногу се дебелееме на стомакот?

Дали некогаш сте се запрашале зошто сè што јадете ви се лепи на стомакот? Прочитајте ги следниве неколку причини зошто тоа се случува и на што да внимавате во иднина.

Неодолив шлаг од кафе

Вкусен спој на вашиот омилен напиток и еден универзален десерт...
12