20 навики од кои треба да се одвикнете во 2020 година

Во продолжение прочитајте кои нешта треба да престанете да ги правите за Новата година да ви биде посреќна и попросперитетна.

Кој ќе биде најлошиот ден во 2020 година за секој хороскопски знак?

Секој ден има потенцијал да биде лош ден, но кога ќе ја земете предвид астрологијата, еден ден може да се издвои од останатите и да заврши како вашиот најлош ден во 2020 година.

За што секој хороскопски знак не треба да размислува за време на празниците?

Сезоната на празници само што не започнала. Во продолжение дознајте со што не треба да се оптоварувате за време на празниците, според вашиот хороскопски знак.

22 живописни и смирувачки фотографии со бета риби

Бета рибите се неверојатни, може да ги најдете во најразлични бои, опашките им се како фустани и сите имаат различен модел на перки

Јакна со крзно – класичен модел што не се симнува од тронот ниту оваа зима

Оваа сезона, покрај класичните модели на јакни, можете да изберете и јакни инспирирани од модата во 70-тите и во 80-тите години.

Еве како едноставно и брзо да ги покриете седите влакна доколку немате време за бојадисување на косата

Посегнете по привремените производи за бојадисување кои го решаваат проблемот за неколку секунди.

10 трикови за употреба на брашното

Секогаш е корисно да ја имате оваа намирница дома, не само за готвење, туку и затоа што може да ви го олесни чистењето.

Волшебната ноќ пристигнува: Сите желби ноќта на зимската краткодневица ќе ви бидат исполнети

Уште од античко време, краткодневицата го симболизира почетокот на следната фаза во животот на човекот.

20 смешни изјави што децата ги кажале гласно

Децата често кажуваат работи и поставуваат прашања што ќе ве изненадат со нивната оригиналност и логика и ќе ви остават впечаток како да знаат сè за животот.

Волшебна новогодишна еуфорија во дрогериите на dm!

Кому и што ќе подарите вие овие празници и како ќе ги направите овие празници уште поволшебни?
Датум: 20 дек 2019
, Автор: