22 живописни и смирувачки фотографии со бета риби

Бета рибите се неверојатни, може да ги најдете во најразлични бои, опашките им се како фустани и сите имаат различен модел на перки, а се чини и дека секоја од нив има и различно расположение и карактер. Бета рибите се силни, лесни за одржување и хранење. Овие украсни риби не се скапи, а со нив освен слатки миленичиња ќе внесете и убав украс во вашиот дом.

Доколку сакате да погледнете уште фотографии од овие прекрасни риби посетете го Инстаграм профилот на фотографот Анди Халил.

22 живописни и смирувачки фотографии со бета риби

22 живописни и смирувачки фотографии со бета риби

Продолжете да ги гледате овие прекрасни фотографии на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Смислата на животот ја бара преку уметноста и креативноста. Пишувањето е нејзино секојдневие.

Поврзани содржини

Остави коментар