20 смешни изјави што децата ги кажале гласно

20 смешни изјави што децата ги кажале гласно

Децата често кажуваат работи и поставуваат прашања што ќе ве изненадат со нивната оригиналност и логика. Не можете да помогнете, но ќе се прашувате како тие мали луѓе имаат толку јасно разбирање за животот. Алиса Ковит, наставничка во основно училиште, фасцинирана од коментарите што ги слушнала од нејзините ученици, ја креирала веб-страницата „Во живо од одморот“ (Live from Snack Time) за да ги зачува скапоцените мудрости. Прочитајте ги овие 20 смешни изјави кажани од деца кои изгледа како да знаат сè за животот.

20 смешни изјави што децата ги кажале гласно

„Не сакам да одам на училиште наутро. Минатиот пат бев наутро.“

„Многу зборувам. Не знам зошто. Имам прашања цело време.“

„Можете ли да ми дадете тајмаут? Сакам да сум сам.“

„Може ли да се оженам со некоја што е постара од мене? Сакам постари жени.“

„Мечките имаат многу крзно затоа што јакните би изгледале чудно на нив.“

„Кога срцето ви е скршено, тоа е како грмотевица однатре.“

(Додека игра со камиони…) „Немам енергија за ова.“

„Зошто не може да биде понеделник, вторник, сабота, недела, среда, четврток, сабота, недела?“

„Кога ќе наполнам 5 години, се повлекувам од фудбалот.“

„Понекогаш кога ќе се налутам, одам во мојата соба и шепотам лоши зборови.“

„Не сум лут. Јас сум само гладен и те мразам.“

„Мајка ми вели дека треба само да ги игнорирам луѓето што не ги сакам, а тоа си ти.“

„Дали си бил во градинка? Затоа што се однесуваш како да не си бил.“

„Јас не сакам сопруг, но би сакала помош околу куќата.“

„Ако можев да патувам во иднината, би проверил дали ќе имам брада.“

„Кога ја ставам капата, тоа значи дека не сакам да зборувам. Можеш ли да ми помогнеш да ја ставам капата?“

„Мајка ми е шеф, а татко ми ѝ помага.“

„Мојот брат сака да биде морски биолог кога ќе порасне, а јас сакам да бидам делфин за да бидеме заедно засекогаш.“

„Само сакам да одам дома, да изедам едно јаболко и да разговарам со мајка ми.“

„Секогаш кога плачеш, посакувам да бев пајак за да ти сплетам марамче.“

Прочитајте кои биле најсмешните нешта што луѓето погрешно ги разбрале во детството.

 


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар