01 септември 2012 | Кафе пауза

Лав и лав – пријателска комбинација

Секогаш кога некој лав ќе почувствува силна потреба да пронајде личност која вистински ќе го почитува, треба да си најде другарче со кое го дели истиот хороскопски знак.

Зошто најмногу се дебелееме на стомакот?

Дали некогаш сте се запрашале зошто сè што јадете ви се лепи на стомакот? Прочитајте ги следниве неколку причини зошто тоа се случува и на што да внимавате во иднина.

Филмски маратон со Бред Пит

Бред Пит постојано глуми тешки ликови, а тоа е гаранција дека следниве неколку филмови се навистина добри и го заслужуваат вашето внимание.

Гаспачо – летна доматна супа

Студено, вкусно, освежително и хранливо летно задоволство од шпанската кујна...
Датум: 01 сеп 2012
, Автор:

Поглед во училниците ширум светот

Серија фотографии која ја доловува вистинската атмосфера во училниците ширум светот, економските и социјалните прилики и нормите во различни општества...