биро | Кафе пауза

6 предмети од работното биро кои откриваат некои ваши карактеристики

Вашето работно биро е исполнето со валкани филџани од кафе? На него држите спојувалки во боја? Или пак на вашето работно биро не се наоѓа ништо друго освен едно пенкало?

Погледнете што имате на вашата работна маса во овој момент и откријте нешто повеќе за себе

Предметите кои ги чуваме на бирото можат да откријат многу за една личност. Погледнете убаво што имате пред вас и дознајте што тоа кажува за вас...

15 кул идеи за уредување на детски соби

Ако сакате да ја декорирате собата на вашето дете, а тоа да биде на навистина оригинален начин, ви даваме 15 супер идеи.
Датум: 26 сеп 2014
, Автор:

Функционални работни катчиња во мал простор

Доколку работите од дома, и тоа како ви е потребно ваше лично, работно катче, каде слободно ќе можете да ѝ се препуштите на вашата креативност и да уживате во вашето парче слобода.

Слатки и креативни предлози за уредување на работното биро

Ако сакате да ви тргне работата подобро одвојте време за преуредување на работното биро и за внесување на малку креативност и свежина!

Целосна соба спакувана во една кутија

Засега овој изум останува само концепт, но во блиска иднина сигурно би го нашол своето место на пазарот.

Биро на кое можете да спиете

Ова работно биро е модерно изработено, а мора да се признае дека е и доста практично. Убави соништа! :)

Колку калории трошиме кликајќи на глувчето?

Доколку сте од оние кои кликаат многу пати во денот, добиените резултати сигурно ќе ве утешат дека и вие сте физички активни на некој начин. :)

Креативни држачи за вашиот прибор за пишување

Овие интересни држачи ќе ја поттикнат вашата креативност...
Датум: 22 мар 2012
, Автор:

Работни бироа кои секој би ги посакал

Без разлика дали работите како дизајнер, програмер, видеомонтажер, во сметководство, пишувате книга или водите блог од дома, вашето работно биро игра многу важна улога во вашето работење.

Ослабете додека седите на работното биро

Работното биро е совршено место за дебелеење, а причината е очигледна: комбинација од неподвижност и разни грицки кои сакате да си ги мљацкате во текот на денот. Практикуваjте ги овие 5 едноставни совети...
Датум: 03 мар 2011
, Автор:
12