23 март 2018 | Кафе пауза

Кафе на денот: Еспресино

Едноставна комбинација од чоколадо и еспресо

10 нешта за кои силните жени никогаш не треба да се извинуваат

Дами, во некои ситуации навистина треба да се извините, но многу често нема никаква потреба од тоа.

Филм: Уништување (Annihilation)

Биолог тргнува во опасна, тајна експедиција во мистериозна зона каде што законите на природата не важат

8 знаци со кои телото ви кажува дека ви се потребни повеќе витамини

Погледнете кои се знаците дека имате недостаток од некои витамини и како да надоместите за нив без да му наштетите на вашето здравје.

23 пролетни трендови кои ќе ги гледате насекаде оваа сезона

И покрај снегот пролетта е овде, а сигурно сте повеќе од подготвени за потопли денови, пократки фустани и сандали.

Отворен разговор со Миа Костова: Самохраните мајки денес се херои, а не нешто лошо или неморално!

Секогаш провокативна и отворена, Миа никогаш не криела ништо од никого и секогаш искрено зборувала за сите нејзини успеси и падови во животот.

26 изненадувачки примени на хипнотерапијата

Хипнозата е природната состојба на постоење и е најдобрата состојба во којашто можете да направите трајни промени во вашиот живот.

Дали стресот навистина влијае на плодноста?

Понекогаш е навистина тешко да го елиминирате стресот, особено ако тој е резултат на вашиот обид да останете бремени.

Неверојатна пролетна глетка: Расцветани црешови дрва во Кина

Луѓето од целиот свет обично ги поврзуваат црешовите дрвја со пролетта во Јапонија. Но, цветовите во Кина се толку магични што може и таму да станат национален симбол.

4 начини да останете смирени ако сте во брак со хипохондрик

Постои граница помеѓу тоа да потхранувате нечија анксиозност и целосно да игнорирате нечија болка.

23-годишна мајка добила коментари дека нејзините стрии се одвратни, но нејзиниот одговор е за почит!

Дорин се помирила со промените и се надевала дека нејзината постапка ќе ги охрабри жените кои минуваа низ истото.
12