23 пролетни трендови кои ќе ги гледате насекаде оваа сезона

23 пролетни трендови кои ќе ги гледате насекаде оваа сезона

И покрај снегот што паѓаше деновиве, сепак пролетта е веќе пристигната, па сигурно и вие сте подготвени за потопли денови, пократки фустани и сандали. Ако планирате да го обновите гардероберот, погледнете кои се модните трендови кои ќе владеат оваа сезона.

1. Храбри линии

(1)23-proletni-trendovi-koi-kje-gi-gledate-nasekade-ovaa-sezona-kafepauza.mk

Овој принт е одличен за фустани, а во комбинација со балетанки за секунда ќе бидете подготвени за фотографирање.

2. Точки

(2)23-proletni-trendovi-koi-kje-gi-gledate-nasekade-ovaa-sezona-kafepauza.mk

Овие мали бели точки повторно се појавуваат на фустани, комбинезони и блузи.

3. Чевли со мала потпетица

(3)23-proletni-trendovi-koi-kje-gi-gledate-nasekade-ovaa-sezona-kafepauza.mk

Ова се совршените чевли за транзиција. Затворените прсти ќе ве заштитат од студ, а отворената пета ќе направи да се чувствувате како пролетта навистина да е овде. Најдоброто од сè е што со овие чевли можете лесно да одите.

4. Фустани со една прерамка

(4)23-proletni-trendovi-koi-kje-gi-gledate-nasekade-ovaa-sezona-kafepauza.mk

Овој модел одговара на сите форми на тело, а совршен е за работа, венчавки, па дури и за излегување во град.

5. Обетки алки

(5)23-proletni-trendovi-koi-kje-gi-gledate-nasekade-ovaa-sezona-kafepauza.mk

Зошто да не пробате да додадете малку забава во секојдневниот изглед со нов пар обетки? Големи, мали, со светли бои – нема никакви правила.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

  1. Daniela Reply

    Smetam deka proletnive trendovi se veke videno i iskreno nieden ne mi se dopadna

Остави коментар