23-годишна мајка добила коментари дека нејзините стрии се одвратни, но нејзиниот одговор е за почит!

23-годишна мајка добила коментари дека нејзините стрии се одвратни, но нејзиниот одговор е за почит!

Стриите се едни од лошите последици на бременоста, но и тие се дел од целото искуство. Откако родила четворка, 23-годишната Дорин Чинг од Малезија одлучила да ги сподели приватните фотографии од влијанието што го имало породувањето врз нејзиното тело. Дорин се помирила со промените и се надевала дека нејзината постапка ќе ги охрабри жените кои минуваат низ истото. Меѓутоа покрај коментарите што ѝ дале поддршка, таа наишла и на неколку навредливи коментари кои ја опишале како „грда“ и одвратна“.

23-годишна мајка добила коментари дека нејзините стрии се одвратни, но нејзиниот одговор е за почит!

23-годишна мајка добила коментари дека нејзините стрии се одвратни, но нејзиниот одговор е за почит!

„Многу мајки ме прашуваа како да ги отстранат лузните, бидејќи тие се неизбежни, но тоа е цената, дури и да имате пари. Нема начин да ги отстраните, мора да ги гледате секој ден. Тогаш имав само 21 година и се прашував како ќе го прифатам фактот што мојот стомак ќе изгледа така до крајот на мојот живот. По породувањето веднаш отидов да си го видам стомакот и почнав да плачам. Тоа беше првото нешто што го направив откако излегов од породилната сала. Имав сериозни пукнатини и кожното ткиво беше уништено“, објаснила Дорин.

23-годишна мајка добила коментари дека нејзините стрии се одвратни, но нејзиниот одговор е за почит!

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар