26 септември 2014 | Кафе пауза

Знаци кои упатуваат дека сте во врска со психопат

Жените често не знаат да разграничат дали се со опсесивен љубовник или со нормално момче. Кога сте во врска со психопат, тоа не е измачување само за вас туку и за оние околу вас.
Датум: 26 сеп 2014
, Автор:

Послаби за 3 седмици: Во цревата можеби имате дури 15 кг отрови. Време е да ги исчистите!

Познато е дека за ослободување од многу болести доволно е да се исчистат цревата од слузот, фекалните наслаги и други паразити.
Датум: 26 сеп 2014
, Автор:

Гинеколозите откриваат што најмногу ги нервира кај нивните пациентки

За многу жени одењето на гинеколог не е пријатно. Но, редовните прегледи и отворениот разговор со својот доктор можат многу да придонесат за здравјето на жената.
Датум: 26 сеп 2014
, Автор:

Прстенот кој го носите може да открива многу за вас

Ако вашиот вереник ви предложи сами да го изберете вереничкиот прстен, имајте го на ум обликот за кој ќе се одлучите, бидејќи тој може да открие многу за вашата личност.
Датум: 26 сеп 2014
, Автор:

Тестирајте се и откријте што вашата фантазија кажува за вашата личност

Овој тест е многу забавен, а ќе открие многу за вашите пријатели, за партнерот, за животот... Замислете ситуација: Се движите низ пустина на камила и наеднаш гледате – коцка! Како таа коцка изгледа?
Датум: 26 сеп 2014
, Автор:

Зборови кои ќе ве расплачат: Емотивно писмо на еден маж до својата бивша сопруга

Писмо кое еден маж го напишал за својата поранешна сопруга во име на сите преубави моменти кои ги поминале заедно...
Датум: 26 сеп 2014
, Автор:

15 кул идеи за уредување на детски соби

Ако сакате да ја декорирате собата на вашето дете, а тоа да биде на навистина оригинален начин, ви даваме 15 супер идеи.
Датум: 26 сеп 2014
, Автор:

Во гужва сум! – Кога сите станавме толку зафатени и како да се „одгужваме“?

Овие совети ги пишувам како реакција на неколку ситуации кои во последно време свесно или несвесно ги забележувам кај другите, но ги правам и јас лично.
Датум: 26 сеп 2014
, Автор:

Неверојатна хит диета – Лежете и слабејте!

Звучи неверојатно, но јапонскиот доктор Фукуцуџи тврди дека со лежење можете да ги изгубите непосакуваните килограми. Наводно овој доктор веќе 10 години се служи со овој метод и им помага на жените да ослабат во рекорден рок.
Датум: 26 сеп 2014
, Автор: