бајка | Кафе пауза

Во време на пандемија, претворете го вашиот дом во празнична бајка

Не ви треба многу за да додадете малку магија во вашиот дом и да го претворите во вистинска празнична бајка.

Едно семејство ја трансформира нивната куќа во бајка на Дизни

Келси е името на креативната мајка која заедно со својот сопруг Ерик ја направиле својата куќа вистинска бајка!

Неверојатна куќа инспирирана од бајките

Убавината на фантастичните романи е тоа што можат да ве однесат во целосно нов свет. Но што ако можевте да живеете во ваков свет секој ден?

Прекрасна венчавка во Дизниленд ни докажува дека магијата сепак постои

Многумина сонуваат за венчавка во светот на Дизни, но овој пар отишол еден чекор подалеку.

Убавицата и ѕверот: Поучна бајка што со векови крие важна психолошка лекција!

Овој екперт укажува на важната лекција која со векови се крие зад оваа славна бајка.

Оваа двојка го изградила замокот од нивните соништа… На тркала!

Нивната креативност навистина не познава граници!

На вашиот живот не му треба среќен крај за да биде добра приказна

Затоа што ова е вистината за сите приказни: Најдобрите никогаш не завршуваат среќно.

Никогаш нема да погодите колку чини венчавка пред замокот на Пепелашка!

Кој не би сакал неговите соништа да станат реалност и да има венчавка како од бајките?

Баш како од бајка: Најромантичната фотографија од венчавка која сте ја виделе!

Дождот може да ја направи вашата венчавка да биде како од бајка.

„Убавицата и ѕверот“ – фотосесија од бајките

Бенџамин Фон Вонг - млад талентиран фотограф, нè остава без здив со најновата фотосесија направена во една од најголемите библиотеки во Австрија и воопшто во светот, Штифт Адмонт.
Датум: 09 јан 2015

15 кул идеи за уредување на детски соби

Ако сакате да ја декорирате собата на вашето дете, а тоа да биде на навистина оригинален начин, ви даваме 15 супер идеи.
Датум: 26 сеп 2014
, Автор: