29 јуни 2018 | Кафе пауза

Архитектурата на Сан Франциско и историјата зад прекрасните викторијански куќи

Дали некогаш сте биле во Сан Франциско? И да не сте биле, сигурно сте прочитале во некое списание, или пак гледајќи филм сте ги забележале прекрасните шарени куќи низ стрмните улици на овој град.
Датум: 29 јун 2018
, Автор:

6 тренди начини да носите накит ова лето

Ова лето светот на аксесоарите конечно не ни нагласува да носиме чокери и ѓердани околу вратот, туку минималистички ланчиња што изгледаат нежно, софистициарано и модерно.

10 изненадувачки неточни филмови направени според вистински приказни

Кога гледаме филм направен според вистинска приказна, често очекуваме приказната да биде точна.

Веганско турско кафе со вкус на ванила

За веганите и оние што преферираат здрава исхрана

Неверојатна куќа инспирирана од бајките

Убавината на фантастичните романи е тоа што можат да ве однесат во целосно нов свет. Но што ако можевте да живеете во ваков свет секој ден?

10 нешта од кои треба да се откажете ако сакате мирен живот

Понекогаш е навистина тешко да се справите со толку многу грижи. Поради ова, потребно е да отстраните некои работи од вашиот живот.

Работи од коишто нема потреба да се плашите за време на авионски лет и работи што се навистина опасни

Многу луѓе се плашат од летање и секое патување со авион им е вистински предизвик.

Нешта што ќе ги научите во јули според вашиот хороскопски знак

Иако летото е време за одмори и забави, не значи дека нема да научите ништо.

Според диетичарите постојат 12 видови глад и секој се контролира на различен начин

Понекогаш се чувствувате како да можете да изедете сè, а понекогаш едвај каснувате 2-3 залаци.

Инстаграм додава нова опција за вашите приказни: Музика!

Дали и вие едвај чекате оваа опција да стане достапна и во Македонија?

Видео прошетка и будење на сетилата со фасцинантните пејзажи на Северна Норвешка

Видеото од Северна Норвешка снимено во 4К резолуција, ја доловува магијата на овој бескраен пејзаж, па може дури и да ве мотивира да ја посетите.

Смешни фотографии: Зошто оваа девојка се шокира од сè што гледа пред себе?

Дознајте кои нешта најмногу ја шокираат Карла и прочитајте ги смешните коментари на Твитер-корисникот Ерни Смит, во врска со сток-фотографиите на оваа очигледно, вечно изненадена девојка.
12